Štípač dřeva

štípač0002Štípač dřeva LV-80

Štípání dřeva může být zábavou

Pokud jste ještě nezačali připravovat zásoby palivového dřeva, je nejvyšší čas. Půjčením štípačky je nejefektivnější cesta, jak na to.
V současné době už není třeba, abyste se obírali o čas štípáním dřeva sekyrou a kalačem a zbytečně si namáhali záda. Bylo by absurdní doplácet na to, že topíte v krbových kamnech, čímž se chováte ekonomicky a ekologicky. Řešením je pro vás hydraulická štípačka. S ní zvládnete přípravu zásob dřeva na zimu rychle a bezpečně.
Na trhu dnes seženete horizontální a vertikální varianty. Ceny jsou však vysoké a návratnost dlouhodobá. Horizontální štípačka vyhoví uživatelům, kteří mají dřevo jako sekundární zdroj tepla a přitápějí jen příležitostně např. v krbových kamnech.

Vertikální štípačky jsou určeny pro zpracovávání větších objemů dřeva. Oproti sekyře pracují až pětkrát rychleji. Polohovací pracovní stůl umožní štípání polen široké škály rozměrů. Komfort a bezpečí plně zaručí obouruční úchop. Stroje s tlakem kolem 8 tun se nezastaví ani před poleny s průměrem 35 cm a délkou 30 až 130 cm. Výhodou je variabilní konstrukce klínu, která dává na výběr, zda budete špalky půlit nebo rovnou čtvrtit.

V současné době je o štípačky obrovský zájem. Není se co divit – vždyť za necelou čtvrthodinu zvládnete deset metrových polen, aniž byste se zapotili. Nezapomínejte, že si štípačku půjčujete pro ulehčení práce a ušetření peněz.

Již od 550,- Kč
A proč byste to měli dělat takhleštípačka 1970